سنجش تراکم استخوان

سنجش تراکم استخوان یا دانسیتومتری استخوان نام روشی است که با استفاده از آن میتوان سفتی و سختی و درجه محکم بودن استخوان های بدن را تعیین کرد. برای سنجش تراکم استخوان راه های متفاوتی وجود دارد ولی رایج ترین و راحت ترین روش آن استفاده از روش DEXA است. سنجش تراکم استخوان در مرکز تصویربرداری تابا با به روز ترین دستگاه انجام میشود. سنجش تراکم استخوان کاملا بدون درد بوده و نیازی به آمادگی قبلی ندارد.
سنجش تراکم استخوان در مرکز تابا همه روزه از 8 صبح لغایت 10 شب بدون نیاز به نوبت قبلی انجام میشود.

ام آر آی MRI

ام آرآی 1.5 تسلا GE آمریکا
تونل بزرگ
قرار گرفتن سر بیمار خارج از تونل در بیشتر تصویر برداری ها
امکان تصویربرداری از بیماران با وزن بالا
امکان تصویربرداری بی صدا
حذف آرتیفکت فلزی و حرکتی
تصویربرداری سه بعدی
دیسفیوژن و پرفیوژن
آنژیوگرافی بدون تزریق

سی تی اسکن CT Scan

انجام سی تی اسکن همراه با تشعشع اشعه ایکس میباشد اما در این مرکز با استفاده از دستگاه پیشرفته سی تی اسکن 128 اسلایس GE آمریکا اشعه دریافتی بیمار تا 70 درصد کاهش یافته است.
تصاویر سی تی اسکن با دقت بسیار بیشتر از تصاویر رادیوگرافی ساده، شکل استخوان ها و حتی بسیاری از بافت های دیگر اندام را نشان میدهد.
با استفاده از این تکنیک میتوان داخل استخوان را هم مشاهده کرد.

انواع سی تی آنژیو ها از جمله سی تی آنژیو قلب همه روزه در مرکز تابا انجام میشود.

ماموگرافی

ماموگرافی در مرکز تصویربردار ی تابا توسط دستگاه دیجیتال با کمترین درد و با اشعه کمتری انجام میشود.
ماموگرافی روشی برای آزمایش و بررسی بافت پستان است. بر اساس تحقیقات، سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در میان بانوان است. به همین دلیل توصیه می شود در بانوان بالای چهل سال هر سال یک نوبت آزمایش دوره ای ماموگرافی برای تشخیص تومور در سینه ها انجام شود. تشخیص زودهنگام سرطان سینه با ماموگرافی و انجام راهکارهای درمانی مؤثر نقش مهمی در بهبودی و از بین بردن تومورهای پستان دارد.

سونوگرافی

سونوگرافی بی خطر و بدون درد است و تصاویری از داخل بدن را با استفاده از امواج صوتی تولید می کند. این تصویربرداری، شامل استفاده از یک مبدل کوچک (پروب) و ژل است که به صورت مستقیم روی پوست قرار می گیرد.
امواج صوتی با فرکانس بالا از پروب از طریق ژل به بدن منتقل می شود. معاینات سونوگرافی از پرتوی های مضر استفاده نمی کند (همانطور که در اشعه ایکس استفاده می شود)، بنابراین برای بیمار خطرناک نمی باشد.

سونوگرافی در مرکز تابا با 3 دستگاه به روز دنیا همه روزه انجام میشود.

رادیولوژی دیجیتال

در مرکز تابا، تصویر برداری با استفاده از دستگاه های مدرن صورت میگیرد که در کیفیت نهایی تصویر و در نتیجه تشخیص تاثیر بسزایی دارد. استفاده از دستگاه هایی با قابلیت حرکت در تمامی جهات این امکان را به بیمارانی که دارای محدودیت حرکتی هستند میدهد که بدون درد و بسیار راحت بر روی تخت جابجا شوند.
اهمیت استفاده از دستگاه های دیجیتال به خصوص در تصویر برداری های مهره های کمر و عکس های رنگی بیشتر نمایان میشود