درباره تابا

مرکز جامع تصویر برداری پزشکی تابا

مرکز تصویربرداری پزشکی تابا در سال 1383 به دلیل کمبود دستگاه ام آر آی در سطح استان و با هدف خدمت رسانی به هم استانی های عزیز، با خرید یک دستگاه ام آر آی آغاز به کار کرد.
در آن سال ها به دلیل تازگی تکنولوژی ام آر آی و عدم آگاهی کافی نسبت به آن و ترس بیشتر بیماران از این تکنولوژی، پزشکان مرکز تصمیم به تهیه دستگاه open MRI (ام آر آی باز) گرفتند که هم از جدیدترین تکنولوژی زمان خود بهره مند بود و هم باعث می شد هراس بیماران از این فناوری کاسته شود.
به این ترتیب اولین مرکز خصوصی تصویربرداری پزشکی جنوب ایران شکل گرفت. در سال 1386 مدیران مرکز دوباره به همان دلیل ضعف موجود در استان، تصمیم به خدمت رسانی به همشریان و این بار در زمینه سی تی اسکن گرفتند؛ و در اقدامی بسیار پرهزینه جدیدترین دستگاه CT Scan 64 اسلایس کمپانی GE را که قابلیت انجام سی تی آنژیوگرافی های مختلف به ویژه قلب را دارد فراهم ساخته، و هم زمان با تهران و برای اولین بار در ایران اقدام به انجام این نوع عکسبرداری کرد که آشنایی پزشکان استان با دستگاه های مالتی دتکتور را به دنبال داشت.
در طی این سال ها همواره پزشکان و پرسنل مرکز با فراگیری جدیدترین متدهای تصویربرداری سعی در ارائه بهترین تصاویر، مطابق با استانداردهای بین المللی و در اندازه کتاب های مرجع پزشکی داشته اند.
در همین راستا این مجموعه در سال 1396 ضمن راه اندازی مرکز جامع و احداث ساختمانی استاندارد در همه جنبه های تصویربرداری پزشکی، اقدام به خرید دستگاه ام آر آی 1.5 تسلا در خاورمیانه با تونل بزرگ و عدم محدودیت وزنی کرد. همچنین دستگاه CT Scan به 128 اسلایس بروزرسانی و تکنولوژی ASIR را جهت کاهش اشعه دریافتی راه اندازی نمود؛ تا همواره پیشتاز در زمینه خدمت رسانی به بهترین شکل در سطح استان باشد.
لازم به ذکر است که هزینه های دریافتی در این مرکز مطابق با تعرفه های اعلام شده برای همه مراکز است و پیشرفته تر بودن دستگاه ها هیچ گونه وجه اضافی را برای بیماران به همراه نخواهد داشت.